top of page

La acest început de an școlar, vă doresc tuturor elevilor ,,bine ați venit” în școala noastră, mult succes și un an cu multe împliniri. Pe părinți și bunici îi încredințez de toată considerația noastră și îi asigur că, atunci când au pășit pragul școlii noastre, copiii dumnealor au intrat într-o nouă familie care va face tot ceea ce este posibil ca să fie ,,altoiți” la tulpina științei din care să-și tragă seva cunoașterii. Cadrelor didactice le doresc multă putere de muncă, astfel încât, la sfârșitul acestui an școlar, să avem cât mai multe ,,mlădițe” care să dea roade pe măsura cunoștințelor acumulate.

Tuturor vă doresc multă sănătate și ,,Binecuvântarea Domnului nostru Iisus Hristos peste voi toți, cu al Său har și cu a Sa iubire de oameni”.

Director,

prof. SILIMON ADRIAN EMANUEL